BoSkovicE 2017

6. - 9. července XXV. ročník festivalu pro židovskou čtvrť

O festivalu

25. ročník / 6.– 9. července 2017

Festival pro židovskou čtvrť slaví 25 let své existence Je to neuvěřitelné, ale letošním ročníkem sdružení Unijazz završí již čtvrtstoletí pořádání festivalu pro židovskou čtvrť v Boskovicích. Jubilejní Boskovice 2017 proběhnou ve dnech

Organizátoři festivalu se od prvního ročníku snaží zaměřit pozornost širší veřejnosti na unikátní urbanistickou památku, židovskou čtvrť. Festivalové návštěvníky tak během čtyř dnů v Boskovicích čekají nejen koncerty různých hudebních žánrů, divadelní představení pro děti i dospělé, filmové projekce, výstavy a autorská čtení, ale také například komentované prohlídky boskovického ghetta.

S tradicí ojedinělé přehlídky zaměřené na alternativní uměleckou scénu festival pokračuje i tento rok, kdy nabídne nemalé množství kulturních zážitků. S novým vizuálním stylem, který zachovává letní charakter festivalu, odhaluje i první interprety. V Boskovicích mimo jiné vystoupí Hugo Race Fatalists (AUS/I), UJD/FPB, Esazlesa, Hańba! (PL), Schodiště, Prune, Justin Lavash, Květy, Divadlo D21, Romanika (SK), Přetlak věku, Budoár staré dámy, Calvera, Gustave Tiger (H), Wolf Lost in the Poem, Ivana Mer (SK), Jakub Kořínek & Kateřina Misíková a mnoho dalších.

Festival Boskovice finančně podporují:
MKČR, Město Boskovice, Státní fond kultury, Jihomoravský kraj, Česko-německý fond, Federace židovských obcí, Velvyslanectví Státu Izrael, Nadace český hudební fond, Nadace Život umělce, Nadační fond obětem holocaustu.

24. ročník / 7.– 10. července 2016

Každý rok zkraje července proplétá jihomoravské město Boskovice stejnojmenný festival. Za léta svého trvání získal renomé nejen u svých stálých návštěvníků, ale i u odborné kritiky. Letošní ročník opět nabídl širokou škálu kulturních lahůdek - na hlavní stage v amfiteátru letního kina, na jazzové scéně v zámeckém skleníku, na boskovickém hradě, v kině Panorama nebo ve farské zahradě. Tradičně se na festivalu spolupodílela dejvická kavárna Potrvá se svou scénou na Palouku pod hradem. Festival je zaměřený na propagaci jedinečné urbanistické památky, místní židovské čtvrti, kterou se i díky pozornosti veřejnosti podařilo uchovat.
Hudba: Gwyn Ashton (AUS), Lenka Dusilová a Baromantika, Tata Bojs, Vložte Kočku, Gulaza (IZ), Please the Trees, Rosa Parks (H), Sestra, Cermaque, Stinka, Tichý půvab byrokracie, Ponk, Manon Meurt, Aid Kid, The Nesbitts, Kovadlina, Agu (PL), Děti mezi reprákama, The Ills (SK), Ghost of You, Tom Holič live, Neřvi mi do ucha, Superego Kid, Sdružení rodičů a přátel RoPy, Vlněna, Tomáš Palucha, Molotow Moloch Kvartet, Dorschner Macht Musik (D), Milan Svoboda & Michal Gera, Friedrichsschwerdt (D), Skety, Planety, Irena a Vojtěch Havlovi, Overland Inn, Khaossia (I/USA/CZ), Heinz/Cremaschi/Antalová (D/USA/CZ), Tarapaca Jazz, Jo Aldingers DOWNBEATCLUB (D), Madfinger, Los Massakeros, Michal Prokop-Luboš Andršt-Jan Hrubý Trio, Tichá dohoda, My Dead Cat, Schwarzprior, Marta Töpferová & Ernesto Chuecos (CZ/Venezuela), Bob O Keeffe (IRL), Postižená oblast, Acute Dose, 1flfsoap, Edoshův Kur-Ník, Mutanti Hledaj Východisko
Divadla: Děvčátko a slečny: Ušubraná (15+), Divadlo Feste: Mléko a strdí (premiéra), Kabaret Kristýny Štarhové a Štěpána Kaminského, Jaroslav Achab Haidler: Chudí v Lodži, Jarka Holasová: Pohádky, Buranteatr: Inspirováno láskou, Divadlo Continuo: NOW..?, Pohádka z nedaleké Sýrie, Interaktivní dílna performerky Terezy Indrákové, Integra - fyzické divadlo tělesně handicapovaných
Filmové projekce: Blok "Ročník třicetšest" - filmový profil Jana Němce, Václava Havla a Jana Kačera; Blok "Zločiny českého komunismu"; blok "50 roků od premiéry"; blok Filmové školy uvádějí; závěrečný film: Šašek a královna
Autorská čtení: František Langer – umělec, hrdina, přítel bratří Čapků; Stylistická cvičení Raymonda Queneaua; Petr Hruška, Yvetta Ellerová: Darmata, Jedna věta a jiné texty; Vzpomínka na Jana Balabána
Workshopy: Taneční workshop před zámeckým skleníkem: Fabio Turchetti, Luca Congedo, Michael Delia, Kateřina Česalová (I/USA/CZ); Ondřej Buddeus: Literární kutilství
Výstavy: Vladimír Havlík, Deana Kolenčíková, Michaela Pospíšilová-Králová, Pavel Karous: Pomník Bruno Zwickera, Galerie H:neoficiální výtvarné aktivity 70. a 80. let 20. století, Jazzová sekce 1971–1988, Nansenova nadace – nečekaná záchrana ze severu, Popmuseum: Sklepy plné hluku
Doprovodné: Komentované prohlídky, kabinet Toma Holiče, průvod masek, jóga s Lenkou

23. ročník / 9.–12. července 2015

Hudba: Bujdosó Trio (H); Dina Trio Band (H); Obelisk of Light; Kolektivní Halucinace; Sítě; Johannes Benz; The Weathermakers; Lukáš Martinek + Private Earthquake; Dirty Deep (FR); Kowacz Stephens Band (USA/ČR); Jana Vébrová; Biorchestr; Žofie Kabelková; Oldřich Janota a Ora Pro Nobis; Katarzia (SK);BraAgas; SEN; Koza na útesu; Or; Our Favourite Things (D); Lena Yellow; Rope of sand (D); Muff; Mucha; Longital (SK); Meridian Brothers (Kolumbie); Iva Bittová & Čikori;Hameln; Bumfrang3;Five Seconds to Leave; Leto; Archívny Chlapec (SK); Slutocasters (PL); Tvrdý/Havelka; Little Husky; Cosmic Boxer; Plum Dumplings; 27; Kalle; Mirek Vodrážka a Helena Zaoralová; Miloš Dvořáček DRUM-in;La Paloma – Das Donnernde Leben (D); Petr Beneš Quartet; freellusion (D); Byl pes; Los Agentos – Tom Waits Project (PL); Už jsme doma; Švihadlo; Hrozně; Děti kapitána Morgana; Phil Shoenfelt & David Babka; Pod Černý vrch; 1flfsoap; Thoola; Ghost of You; DJ Mardoša
Divadla: NABOSO: Jáchym Topol – Uvařeno; Boskovický pohádkový hřebínek: Nešišlej!; Divadlo Kolárka: Sněhurka; Divadlo DNO: Svět podle Fagi; Kabalat šabat – Triptych; Hans Krása: Brundibár; Depresivní děti touží po penězích: Milostný dopis ženě, kterou nemilujeme; Teatr Novogo Fronta: Jungle Joke; Bílá holubice; Strašnické divadlo: Ukradený čas; Divadlo Líšeň: Schovejte si slepice; Studenti DAMU: V kůži Alfreda Schwartze
Filmové projekce: Profil scenáristy Jiřího Křižana; dokumenty; animované a celovečerní filmy; práce studentů filmových škol; pohádky
Autorská čtení: Petr Pazdera Payne; Antonín Huvar: Pověsíme jenom faráře (scénické čtení Slováckého divadla); Vít Kremlička; Marek Toman; Martin Reiner
Přednášky: Petr Blažek; Pavel Taussig
Výstavy: Viktor Frešo (SK); Petr Nikl; Česko-Německo (projekt studentů Katedry fotografie FAMU); Jirousovy děti aneb Český hudební underground 70. a 80. let v obrázcích; Naděje (dokumentace holocaustu); Iva Vodrážková (textilní koláže)
Workshopy: Tamara Moyzes; Výtvarná dílna ve výstavě Petra Nikla; tanečně-pohybový atelier Terezy Indrákové; V. výtvarná dílna pro umělce nejen s hendikepem (lektorka: fotografka Gabriela Kolčavová); Ateliér Létající šnek
Cyklovýlet: Boskovice – Domanka – Němčice – Žďárná – Suchý – Velenov – Boskovice

22. ročník / 10.–13. července 2014

Hudba: Chasidic Songs (SK), Kopec Šišek, Tomáš palucha, kurs.sk (SK), Bellevue, Jakub Racek & Radek Vaňkát, Erich Boboš Procházka & Marek Wolf (SK), Good BIscuits (GB), Marcel Flemr Band, Skald by Walda, Ira Mimosa, Irish Dew, Martina Trchová Trio, Petr Nikl, Vasilův rubáš, Noisetrap, Napszyklat (PL), Overland Inn (F), Puss O´Liquor, zabelov Group (BLR/CZ), Bopus Trio (SK), Mara & David (D), Los Quemados, Christopher Rumble (D), Dva, Korben Dallas (SK), Akurat (PL), Korai öröm (HU), Postižená oblast, Dřevěné pytlí v jutových uhlích, Post-hudba, Kvety nikotínu (SK), Kazety, The Drain, Asstma, Laundered Syrup, Neřvi mi do ucha, Planety, Irena a Vojtěch Havlovi, Grim (D), Limbo, Borderland Expres (CZ/D), Atomic Gigolo, Rolling Stones Blues Cirkus 50 (SK), WW Neurobeat + Fajt, Nylon Jail, United Flavour (E/USA/CZ), Pohlavní nádraží, Andrej Polanský & Emül Langman, The Finally, Kolowrat (SK), Bratři Orffové, Brno Gospel Choir, Ufajr, Vložte kočku, Mutanti hledaj východisko, DJ Mardoša
Divadla: Divadlo Kolárka, Naboso, Divadlo Toy Machine, Clipa Theater (IL) & teatr Novogo Fronta (CZ/RU), taneční divadlo Honzy Pokusila, Loco:Motion Company, Lachtaní divadlo Honzy Kovaříka, Nori Sawa, Divadlo Kam!. Damúza, Anička a letadýlko, Divadlo plyšového medvídka, Divadlo Prkno
Filmové projekce: Profil režisérky Věry Chytilové, dokumenty, animované a celovečerní filmy, práce studentů filmových škol, pohádky
Autorská čtení: z díla Hermanna Ungara, Michal Šanda, Pavel Kolmačka, Irena Dousková, Miloš Doležal a Jana Franková
Přednášky: Mgr. Ondřej Dostál a Helena Janíková, Bc. František "Čuňas" Stárek
Workshopy: Ateliér Létající šnek
Výstavy: Antonín Střížek, Ján Triaška, studenti Katedry fotografie FAMU pod vedením Jaroslava Bárty, 12 izraelských kmenů, autorské plakáty československých výtvarníků k filmům Věry Chytilové
Cyklovýlet: Obora – Černá Hora – Býkovice – Lysice – Mladkov

21. ročník / 11.–14. července 2013

Hudba: RabiGabi a.G., Jozef Lupták (SK), Przytula & Kruk (PL), Petra Börnerová Duo (CZ/SK/), RooseveltHouserockers (A), The Kingsize Boogiemen, Jana Štromská, J, Mirek Kemel, Vladimír Václavek, Longital (SK), Petr Linhart & 29 Saiten, Pitch Bender, Twain (GER), Axiom (GER), Beata Hlavenková Trio, Klezmafour (PL), Čankišou, Kill The Dandies!, Už jsme doma, noAR+IS+, Kontroll, The Pleasure Garden, Posledné decembrové dni (SK), Kittchen, Kyklos Galaktikos, Plum (PL), Vladimíra Krčková & Martin Brunner, Nano Illusiones, Coucou (GER), SpielUhr (GER), Kubo Ursiny & Provisorium (SK), Kerekes band (HU), Mňága a žďorp, Psoy Korolenko & Oy Division (Izr), BBP, Permon Balet Superstar, Karlovy hračky, Fru Fru, Květy, Beáta Boček
Divadla: Divadlo Prkno, Ústaf, Zirk Mir (Nor), Cirkus TeTy, Teatr Novogo Fronta (RUS), Divadelní představení SPGŠ Boskovice, Loutky bez hranic, Toy Machine, Divadlo Rózy Blechové, Kolárka, KAM, Příhody kluka BomBarďáka
Filmové projekce: Profil režiséra Juraje Jakubiska, dokumenty, animované a celovečerní filmy, práce studentů filmových škol, pohádky
Autorská čtení: Vítek Kremlička, básník Ticho, Jiří Hájíček
Přednášky: Ing. Jan Kindermann, Ing. arch. Jaroslav Klenovský, Bc. František "Čuňas" Stárek
Workshopy: Všehodílna
Výstavy: Michal Cihlář, Tomáš Džadoň, Jaroslav Bárta
Výlet: Skalice – Doubravice

20. ročník / 5.–8. července 2012

Hudba: HaChucpa, Vera Jonas Experiment (HU), Jan Spálený Trio, Ondřej Konrád a Gumbo, Pepa Streichl, 2Wings Dana Šustra, Kieslowski, Václav Havelka III., Tu v dome (SK), Bonus, Zapaska (UA), Kašpárek v Rohlíku, Poetic Filharmony, Julia Kadel Trio (D), Jan Fečo Quartet, Tann (D), Michal Prokop & Framus Five, Paramount Styles (USA), Dim Locator (Aus/UK), Sto zvířat, Milano vidění, Unkilled Worker, Jelly Belly (SK), Vložte kočku, Gerda Blank (NZ/CZ) OTK, Slavicon (D), BalkaNova (D), Erika Fečová Band, 10Dance, Zrní, Načeva, Acollective (ISR), Tata Bojs, Irena a Vojtěch Havlovi, Nšo-Či, United Cans Unlimited, Ještě jsme se nedohodli, Rudovous, Zuby nehty
Divadla: Divadlo Naboso, Magorův sbor, Teclo, URPOP, Lachtaní divadlo Honzy Kovaříka, Tichý jelen, SKUTR, T601, Anička a letadýlko, Kuba Folvarčný
Filmové projekce: Profil režiséra Miloše Formana, dokumenty, animované a celovečerní filmy, práce studentů filmových škol, pohádky
Autorská čtení: Michal Šanda, Věra Dvořáková – Hélèn Berrová, Hana Lundiaková
Přednáška: Ondřej Dostál, Helena Janíková
Workshopy: Lucie Lomová, Létající šnek
Výstavy: Štěpánka Šimlová, Jaroslav Bárta, Martin Vosáhlo, Rok Janusze Korczaka, Jsme ze stejné planety
Výlet: Rájec-Jestřebí

19. ročník / 7.–10. července 2011

Hudba: Preßburger Klezmer Band (SK), Ruach (HU), Jack Cannon (HU), Bluesweiser (SK), Beňa a Ptaszek (SK/CZ), Petr karas Band, Nikola Brasko, Vobezdud, Biorchestr, Martina Trchová Trio, Jananas, Tohorobův Lipet Grund, Jazz Base, Tomáš Veselý – Radek Zapadlo duo, Marek Novotný Quintet, Hands On Strings (Ger), Anne Munka Quartett (Ger), DVA, Allstar Refjúdží Band, Prago Union + Livě band, Los Caparos (Izr), Kauflant, Atlantic Cable, Edith, Houpací koně, Take Death, Please The Trees, MCH Trio, Inner Spaces (CZ/PL), Jiří Šimek Trio, Schulbus (D), Worb 4 (D), The Plastic People Of The Universe, Cukunft (PL), Garage, The Chancers, Československé komorní duo (CZ/SK), Bouchací šrouby, Hvozd (SK), Nedělní lidé, Budoár staré dámy, Karolína Kamberská
Divadlo: Divadlo D'Epog, Divadlo Tramtárie Olomouc, Příchody a odchody, Líga boSKovické Improvizace, Tichý jelen, Lachtaní divadlo, Divadlo DNO, Vosto5, Nepovedené představení, Tomáš Běhal, Loutky bez hranic, Taneční divadlo Honzy Pokusila, Divadlo Naboso
Filmové projekce: Profil režiséra Martina Hollého, Den polského filmu, dokumenty, animované a celovečerní filmy, práce studentů filmových škol, pohádky
Přednášky: Jaroslav Riedel, Pavel Rajčan,
Autorská čtení: Jiří Kartochvil, Kateřina Tučková
Výstavy: Milan Cais, Gabriela Kontra – Dora Kubíčková, Ladislav Babuščák, Milica Fischerová – Virtuální krása, Hudba v československém a polském filmovém plakátu, Příběhy, které se tu odehrály (fotografie z boskovické židovské čtvrti z 30.–80. let 20. století)
Výlet: Sloup a Sloupsko-šošůvské jeskyně

18. ročník / 8.–11. července 2010

Hudba: Trombenik, Hana Frejková/Michal Hromek, Ladě, Bonzo & Resonators (SK), Justin Lavas, Hanka Dundrová & The Kids, Terezie Palková, Jana Šteflíčková, Romanika (SK), Karolina Kamberská, Žofie Kabelková, Lenka Lichtenberg (Kanada), The Aspergers, Axiom (Ger), Ondřej Štveráček Trio, Hartmann & Brunn (Ger), Birds Build Nests Underground, Traband, Vladimír Mišík & ČDG, Abigail Ybarra, Švihadlo, Gaffa, Maso, Night, Kazety, Mch Band, Květy, Lu, Benneis Quartett (Ger), Krajňák/Fečo/Hejnic modern jazz trio, r.nen (Ger), wrgha POWU orchestra, Živé kvety, WWW, Tata Bojs, Midnight Peacocks (Izrael), Drone stage, Pixie (T2b sound/Let it roll), Rich (Bass Beast kru), Wash, Ensembl Dereh, Strom stínu, Fru Fru, Jindra Holubec, Ty Syčáci
Divadla: Divadýlko Mrak, Vlkabaret, Ztracená existence, Divadlo Commedia Poprad, Zkouška sirén, Tatíček Lojza, Jakub Folvarčný, divadlo Kulich, Bratři v tricku
Filmové projekce: Profil režiséra Vojtěcha Jasného, Den slovenského filmu, dokumenty, animované a celovečerní filmy, práce studentů filmových škol, pohádky
Autorská čtení: Hana Frejková, Radka Denemarková (24 hodin)
Výstavy: Jan Kubíček, Markéta Kubačáková, Ladislav Sitenský
Prezentace: Revitalizace židovských památek
Výlet: Jevíčko

17. ročník / 16. –19. července 2009

Hudba: Camael, Létající rabín, Hoochie Coochie Band, Jiří Míža, Many More Blues Experience, ZVA 12-28 Band (SK), New Kids Underground, Pivo, OTK, Čokovoko, Guess, we can (Ger), Jan Steinsdörfer Q, Zimmermann / Macht / Böttscher – Weltkulturerbe (Ger), NUO, Jakub Noha Band, Monika Načeva, Michal Pavlíček a DJ Five, Irfan Muertes (SRB), Terne Čhave, VJE, Hrrnec, Holder, Bugabo, Omek, Local Heroes, X. Morph, Rips & MC Fever (GB), BBP, SRPR, DPVJU, Orchester Ivana Tomoviča (SK), Sabot, C, Kolowrat (SK), Martin Brunner Trio, Brickwood Unity (Ger), Face of the Bass, Luboš Andršt Germania Impact (CZ/Ger), Shöenfelt, Longital, Jablkoň, Dub L.F.O. (Isr), dj Amma, dj Šáša, Marcco, Omek, Kumite, X.morph, Loudspeaker, Keila, Skunk v zemi, Casper, Shpack a dj Gondar, Unkilled Worker, Troy Von Balthazar, DVA, Zuby Nehty
Divadla: Divadlo Feigele, Komedianti na káře Cirkus, Divadlo Naboso, Lachtaní divadlo Honzy Kovaříka, ANPU, Divadlo Letí, Divadélko poezie gymnázia Boskovice, Občanské sdružení Serpens, Zkouška sirén
Filmové projekce: Profil režiséra Dušana Hanáka, dokumenty, animované a celovečerní filmy, práce studentů filmových škol, pohádky
Autorská čtení: Radka Denemarková, Jaroslav Achab Haidler
Přednáška: Marek Čejka
Výstavy: Zdeněk Tmej, Konzervy komunismu – projekt Katedry fotografie FAMU, Jaroslav Bárta
Výlet: Letovice

16. ročník / 17.–20. července 2008

Hudba: Yellow Sisters, Duo Brikcius, Lajky, Rudovous, Ještě jsme se nedohodli, Oswald Schneider, Boo, GAME, Lena Sundermeyer Band (Ger), Robert Rovina Group (CZ/SK), Kullack (Ger), Wrgha POWU orchestra, Vlasta Třešňák & Band, Hudba Praha, Ser un Peyjalero, Neočekávaný Dýchánek, Smädný kmet, Děti deště, Please The Trees, Kusumam, Swordfishtrombones, Živé kvety (SK), Infinite Quintet, The Posers (Ger/Jap), SATO-SAN TO, L.UV (Ger), Marta Töpferová, Burana Orffchester, Krásné nové stroje, Prouza, Midi Lidi, Folk3mail, Hm…, Nikola Brasko, Pepa Lábus & spol., Circus ponorka, Marián Varga, Létající rabín
Divadlo: Divadlo Naboso, Divadlo Letí, Lachtaní divadlo Honzy Kovaříka, Divadlo Líšeň, PoDiv, Skutr, Divadlo Mimotaurus, Loutky bez Hranic, Divadlo v 7 a půl
Filmové projekce: Profil režiséra Jiřího Krejčíka, dokumenty, animované a celovečerní filmy, práce studentů filmových škol, pohádky
Autorské čtení: Petr Placák
Výstavy: Jan Lukas, Helena Lukas Martemucci, Ivan Prokop, Kateřina Držková, Daniela Matějková
Výlet: Velké Opatovice

15. ročník / 19.–22. července 2007

Hudba: Sylvie Krobová a Oto Sukovský, Věra nerušiloová, Alexander Shonert & Natalie Shonert (CZ/Rus), The Plastic People of the Universe, Hluboké bezvědomí, Proletáři všech zemí, Jindra Holubec, Krch-off, Vladimír Václavek + Miloš Dvořáček, Fru Fru, Gospel Limited, Stefan Graser (Ger), Volksmund (Ger), Vertigo kvintet a Dorota Barová (CZ/SK), Wolfgang Torkler Bohemian Connection (Ger/CZ), Madfinger, Grandfinale – jam session (Ger/CZ), Michal Kořán, Irena a Vojtěch Havlovi, -123 min., Michal Prokop a Framus Five, MCH Band, Visací zámek, New Kids Underground, Ty Syčáci, Zloději uší, Deverova chyba, Kačkala, Budoár staré dámy, Petr Volný a jazzový komorní soubor ZUŠ Štefánikova, Rajnošek b.and, Schulbus (Ger), Didymos, Josef Vejvoda D/CZ Special (Ger/CZ), Miou Miou, Priessnitz, Už jsme doma, Tata Bojs, Ještěžes, Memorial, United Cans Unolimited, Petr Linhart, Květy, Brněnský soubd systém THCrew
Divadlo: divadlo Naboso, Magorův sbor, divadlo Buran, Společnost doktora Krásy, Matějka a spol., divadlo Letí, Husy na tahu, Loutky bez hranic, Divadlo v 7 a půl, Sestry Steinovy
Filmové projekce: Profil režiséra Štefana Uhera, dokumenty, animované a celovečerní filmy, práce studentů filmových škol, pohádky
Autorská čtení: Vít Kremlička, Luděk Navara, Kafka a jazz, Marka Míková
Beseda: Pavel Žáček
Výstavy: Charta 77 a její doba, doba a její Charta, Festival okem objektivu, fotografie Jana Košťála
Výlet: Svitávka, Kunštát, zámek Lysice, rozhledna na Malém Chlumu

14. ročník / 13.–16. července 2006

Hudba: Psalteria, Big Band Trumpets, Dvořáčci, Folk 3Mail, Atlantic Cable (CZ/CND), Mamlambo, Bhaktar (CZ/Afghánistán), Kumbalu, Alea Jazz Groupe (D/CZ), NUO, Pavel J. Ryba & M.T.S., Themroc3 (D), Lenka Lichtenberg, All Tomorrow´s Parties Band, Timudej, Xavier Baumaxa, Nierika, Monika Načeva + DJ Five + Michal Pavlíček, Skyline, BBP, Už jsme doma + smíšený sbor Mikrochor, Ememvoodoopöká, Vítrholc, Mandelbrotovy Kostičky, Pressburger Klezmer Band (SK), Gipsy.CZ, Jaleo Real (E), Lautstark 4 (D), Med, Ondřej Štveráček Quartet, Cristin Claas Trio (D), Durman/Posejpal Duo, Brécy
Divadlo: Divadlo Naboso, Divadlo Husa na provázku, Hadivadlo, Divadlo DNO, Buchty a loutky, De Fakto Mimo, Dekadentní divadlo Beruška, Divadlo T.E.J.P., Radim Schwab, Divadlo v 7a půl, Radio Ivo
Filmové projekce: dokumenty, animované a celovečerní filmy, práce studentů filmových škol, pohádky
Přednáška: Karel Ksandr
Autorská čtení: Arnošt Goldflam, Jiří Hájíček, Norbert Holub
Výstavy: Jolana Havelková, Iren Stehli
Výlety: Předklášteří u Tišnova – zámek Kuřim, Rájec Jestřebí – Černá Hora – Bořitov

13. ročník / 14.–17. července 2005

Hudba: Káťa García, Predrag & hosté, Dřevěné pytlí v jutových uhlích, Domácí kapela, Hm…, New Kids Underground, Swordfishtrombones, VRM, Květy, Ty Syčáci, Stefan Graser Quartett (D), Limbo, Bucinatores, David Dorůžka trio, MUFF, Zdarr, Jiří Schmitzer, Tomáš Kočko, Erzsi Kiss Music (H), Zdeněk Vřešťál, Martina Trchová a Karolína Skalníková, Irena a Vojtěch Havlovi a Sebastian Janota, Jamison Young (Aus), Doubravánek, Majerovy brzdové tabulky, MCH Band, Jazzmanufaktur (CZ/D), Paraneuro (CZ/Fin), Let´s Do It Tonight, STAHL-IN-ORGEL (D), ALT, Roman Pokorný Trio, Hartmut Dorschner (D), Roman Pokorný Blues Box Heroes, Lu, Umakart, Tata Bojs, Tandem plus, KK Band…
Divadla: Divadlo Naboso, Nejhodnější medvídci, Buchty a loutky, Divadlo v 7 a půl, Malé divadlo kjógenu, Vosto5, Kvelb, Studio Dům
Filmové projekce: dokumenty, animované a celovečerní filmy, práce studentů filmových škol, pohádky
Přednáška: Karel Ksandr
Autorská čtení: Irena Dousková , Jan Balabán, Pavel Řezníček, Vítek Kremlička
Výstavy: Dana Kyndrová, Michaela Thelenová
Výlety: Svojanov, Vísky – Vanovice – Šebetov

12. ročník / 15.–18. července 2004

Hudba: Vladimír Merta, Mandolínové kvarteto, Sinebag (D), Dr.Sova, David Dragoun band, Roman Dragoun, Abigail, Vladimír Václavek, Peter Binder, Hearn Gadboise, Martina Himerova, The Young Pekáč, Blue Jay Fun Cayz (D), Heavy Me(n)tal (D), MadFinger, In2Funk, Mikrochor a chrámový sbor sv. Ducha, Marcel Bárta, Jakub Vejnar, Miloš Dvořáček, Martin Krč, Psí vojáci, Nahoru po schodišti dolů band, –123 minut, Vítkovo kvarteto, Dlhe diely (SK), Vojtěch a Irena Havlovi, Marion, Fantomatique, Já taky s Antonínem Marešem, Ty Syčáci, Nierika, Nedaba, Stefan Graser Quartett (D), Nel´o´feel (D), Vertigo, Big Band Trumpets, Tandem Plus, Kuličky štěstí, Eggnoise, NUO, Yellow Cap (D), Babalet, Sestry Steinovy, Ememvoodoopoká, OTK, Posmrtné zkušenosti, Zdravá výživa, In the pocket, KK band
Divadla: Divadlo Naboso, Divadlo Continuo, Teatr Novogo Fronta, Matějka a spol., Ústaf Brno, Pantomimické těleso Novotný a Uhlíř, Bílé divadlo Ostrava, Tonda Novotný, Vosto5
Filmové projekce: dokumenty, animované a celovečerní filmy, práce studentů filmových škol, pohádky
Přednášky: Ing. Arch. Zdeněk Lukeš, Pavla Jónsson
Autorská čtení: Kollaps, Tomáš Míka
Výstavy: Pavel Dias, Viktor Kopasz
Výlety: Jedovnice – Senetářov – Kotvrdovice, Jevíčko

11. ročník / 17.–20. července 2003

Hudba: Jan Burian, Marion, Dagmar Andrtová, Hm…, Yellow Cap (D), Chiki Liki Tu-A (SK), Kormorany (PL), Hluboké Bezvědomí, Ridina Ahmed, Oswald Schneider, Zatím nevíme, Etno Thsjamm, Oldřich Janota, Michal Prokop & Friends, Jan Hrubý, Luboš Andršť, Trottel Stereodream Experience (H), Činna & Johannes Langer (CZ/A), Znouzecnost, Michael Schulz Trio (D), OTK, Ta Jana z Velké Ohrady, Nijak, BBP, Phil Shöenfelt & Southern Cross (GB/CZ), Ryuzo Fukuhara & Tonton Macoutes (JAP/CZ), Chór vážskych muzikantov (SK), Methylated Spirits (AUS/UK), Norijuki Sawa (Jap)
Divadla: Divadlo D.I.V., Ústaf Brno, Divadlo Kvelb, Divadlo Continuo, Komediograf, Divadlo T.E.J.P., Divadlo Naboso
Filmové projekce: dokumenty, animované a celovečerní filmy, práce studentů filmových škol, pohádky
Výstavy: Markéta Othová, Evžen Sobek, Viktor Kolář
Autorská čtení: Jáchym Topol, Jiří Kratochvil
Výlet: Rájec –Jestřebí, Černá Hora, Obora

10. ročník / 11.–14. července 2002

Hudba: Hrdla na horách, Hluboké bezvědomí, Jana Lewitová, Vladimír Merta, Jim Čert, KK Band, Ty Syčáci, Apendix, Dlhé Diely + Šina (SK), Preßburger Klezmer Band (SK), Klar(CZ/D), V.R.M., Ahmed má hlad, Už Jsme Doma, The Jones Benally Family (USA), New Kids Underground, Dřevěné pytlí v jutových uhlích, Skrytý půvab byrokracie, Budoár staré dámy, Fru Fru Serious, Blackfire (USA), Chorchestr, Tata Bojs, Pavel Fajt, Kumura, MCH Band, Třetí zuby
Divadla: D. I. Lebedung, Števo Capko, Vojta Švejda, Bilbo compagnie, Mama-ya & Papa-ya, Divadelní skupina OKOLO, Divadlo Facka, Buchty a loutky, Vladimír Gut, Jitka Otevřelová, Divadlo Kvelb, Komediograf
Filmové projekce: dokumenty, animované a celovečerní filmy, práce studentů filmových škol, pohádky
Výstavy: Martin Kollar (SK), Jindřich Štreit, Paralaxa, Zmizelí sousedé, výstava fotografií 10 let festivalu Boskovice, projekt Šalom
Autorská čtení: Vít Kremlička, Eva Hauserová, Pavla FS Jonssonová, Iva Pekárková, ze zápisků z vězení Leonarda Pertiera
Přednášky: Achab Haidler, Michal Blažek
Výlety: Předklášteří u Tišnova, Vísky u Letovic, Letovice

9. ročník / 12.–15. července 2001

Hudba: Nigun (CZ/RUS), Hrdla na horách, Hluboké bezvědomí, Oka mžik, Zeměžluč, A bude hůř, Irena a Vojtěch Havlovi, Janota 1935, Ty syčáci, Másfél (H), Gothart, The Cracow Klezmer Band (PL), Tara Fuki, Moberg Ensemble, Laurie Amat & Tonton Macoutes (USA/CZ), Blue Sofa, Nahoru po schodišti dolů band, Jablkoň, Here, Neuropa (SK), Timudej, Dura & blues band (SK), Zastavárna blues band, ???
Divadla: Teatr Novogo Fronta, Daněk + Rozbořil, Nejhodnější medvídci, Rotunda, Dejvické divadlo, Divadelní studio čisté radosti, Pánské pěvecké sdružení extrémního folklóru Krása, HaDivadlo
Filmové projekce: dokumenty, animované a celovečerní filmy, práce studentů filmových škol, pohádky
Výstavy: Úlomky – židovské dědictví v Čechách, na Moravě a ve Slezsku, Milan Pitlach, Karel Cudlín
Autorská čtení: Marian Pala, Ludvík Kundera, Pavel Kolmačka
Výlet: Rájec-Jestřebí, Rudka u Kunštátu

8. ročník 13.–16. července 2000

Hudba: Jiří Stivín, Joe Carnation Band, Gandhars, Linha Singers, Ty syčáci, Burlas + Burgr, Kangaroo moon (Aus), MCH Band, Psí vojáci, Údery údy, Pluto, Vojtěch a Irena Havlovi, Hm…, Roj, Laura, Ta Jana z velké ohrady, Rale, Už jsme doma, Iva Bittová, František Kučera, Quakvarteto, Elena Kubičková, Petr Korbelář, Kailash (CZ/CAN), Žáha
Divadla: Jaroslav Achab Heider, Vaši loutkoví kamarádi, Hromadná procházka, Koňmo, Kotov – Dobeš, Divadlo Líšeň, Divadelní studio čisté radosti, Komedie Dell’arte, Matějka a spol., HaDivadlo, Pánské pěvecké sdružení extrémního folklóru Krása
Filmové projekce: dokumenty, animované a celovečerní filmy, práce studentů filmových škol, pohádky
Autorské čtení: Ivan M. Jirous + Dáša Vokatá
Výstavy: Dagmar Hochová, Ztracené dědictví – práce studentů FA VUT Brno, Židovské památky Slovenska, Tel Shpantzer
Výlet: Lysice, Kunštát, Hodonín u Kunštátu

7. ročník / 15.–18. července 1999

Hudba: Václav Koubek & spol., Echt!, Garage, Werk (A), Zvykneme si, Metamorphosis (A), OTK, Aukcyon (RUS), Jiříkovo vidění, Erzsi Kiss Music (H), Fšudepozdě, Die Total Trottel, Tata Bojs, Hadry z těla, Idiot Crusoe, Sváťa Karásek & Pozdrav pánbu, Hm…, Brian Wright & Jarmila Chaloupková, Anna Burešová, Luzné nymfy, Psychochaos & E. Adlerová, Lady I. & Blues Birds
Divadla: HaDivadlo, Vlastní divadlo neslyšících, Divadlo v 7 a ½, Meluzína, Pánské pěvecké sdružení extrémního folklóru Krása, RS Vpřed, Bílé divadlo, Antonie Svobodová, Andrea Angelová, Tonton Macoutes, Bílá síť, Divadlo v 7 a půl
Filmové projekce: dokumenty, animované a celovečerní filmy, práce studentů filmových škol, pohádky
Výstavy: Bob Krčil, František Matoušek, Martin Siebert, Ivan Prokop, Tomáš a Jiří Turek, práce dětí z uprchlického tábora v Zastávce u Brna
Autorské čtení: J. K. Krchovský
Výlet: Křtiny

6. ročník / 9.–12. července 1998

Hudba: Ha Chucpa, Oka mžik, Bohdan Mikolášek, Kulhavá Crůta, Peach U.S., Sto zvířat, Oswald Schneider, Psí vojáci, Tata Bojs, Už jsme doma, Wooden Toys (AUS/CZ), Fibichův úlis, Fabrikanti, Neočekávaný dýchánek, Plazma, Sledě, živé sledě, Boo, Krásné nové stroje, Quakvarteto, Budulaj
Divadla: HaDivaldo, HUFA JAMU a přátelé, Buchty a loutky, JAMU, Teatr NovoG. O. Fronta, Divadlo pánů Matějky a Melzera, Divadlo v 7 a půl
Filmové projekce: dokumenty, animované a celovečerní filmy, práce studentů filmových škol, pohádky
Výstavy: Jaroslav Klenovský, Jana Noseková-Richeterová, Milan Svatuška, Anna Ticho
Výlet: Předkláštěří u Tišnova

5. ročník / 10.–13. července 1997

Hudba: Free Jazz trio, Pavel Fajt + Milan Nytra, Sun Beach, Oka mžik, Pluto, Phil Shöenfelt & Southern Cross (GB/CZ), Dunaj, Kormani + Vlasta Třešňák, Činna, Krausberry, Jablkoň, Deep Sweden (CZ/SK/USA/GB), MCH Band, Scrooge (A), Ester
Divadla: Peter Serge Butko (SK), Kejklíř/Luděk Richter, Piškanderdulá, Bufo, Magický tyjátr, Bábscénus (SK), Koňmo, Petr Nikl, HXA (Rus)
Filmové projekce: dokumenty, animované a celovečerní filmy, práce studentů filmových škol, pohádky
Výstavy: Michal Kalhous, práce studentů ZUŠ Praha 6, výtvarné dílny a instalace
Výlet: Moravská zastavení Mikuláše Medka

4. ročník / 1.–14. července 1996

Hudba: Irena a Vojtěch Havlovi, Trio komorního jazzu, Dobrohošť, Něco jiného – Nezávislého, Krásné nové stroje, Už jsme doma, Bez ladu a skladu, Hermakouti, Tata Bojs, Pest (A), DG 307, Vltava, Vrchní kantor Arnošt Neufeld, Klezmerim, Jana Lewitová, Vladimír Merta
Divadlo: Buchty a loutky, Alternativní scéna Propast, Divadelní Studio Čisté Radosti, Teatr Iluzji (PL), Divadlo Continuo, Bábscénus (SK), Tonton Macoutes, Studio moderní pantomimy
Filmové projekce: dokumenty, animované a celovečerní filmy, práce studentů filmových škol
Výstava: Fotografie agentury MAFA, Scott MacLeod
Výlet: Rudka u Kunštátu

3. ročník / 13.–16. července 1995

Hudba: Renata a Milan Bialasovi, Václav Koubek, Michal Gera band, Vladimír Mišík a ETC, Oka mžik, Ser un Peyjalero, Oswald Schneider, Psí vojáci, Pavel Fajt, Děsné chmury Mozartovy, Olga Křížková, Zuby nehty, La Mano, MCH band, Dunaj, Arnošt Neufeld, Rudovous, Sajkedelik šraml band
Divadla: Continuo, Mojvoj, Bohnická divadelní společnost, Jiří Pecha, Jumping Hamada, pantomima B.B.Duc, Lady Lazarus
Filmové projekce: dokumenty, animované a celovečerní filmy
Beseda: Současnost a budoucnost židovského města v Boskovicích
Výstava: Iva Vodrážková
Výlet: Křenov, Jaroměřice

2. ročník / 21.–24. července 1994

Hudba: Kukulín, Tornádo Lue (SK), The Doors Revival Band, Znouzecnost, Krásné nové stroje, Phil Shöenfelt, Už jsme doma, Tata Bojs, Linha Singers,
Divadla: Buchty a loutky, Dó divadlo, Studio Dům, Clown Va, Barokní opera
Filmové projekce: dokumenty, klubové videoprojekce
Výstava: Sdružení výtvarných umělců při Galerii mladých U Řečických
Výlet: Moravská díla Mikuláše Medka