BoSkovicE 2018

5. - 8. července XXVI. ročník festivalu pro židovskou čtvrť

Hugo Race Fatalists

Sobota 23:15 - 00:15 / Hudba

Letní kino

Hvězdou scény v letním kině bude legenda nezávislé světové hudební scény Hugo Race, původem Australan, ex-kytarista Nicka Cavea. V Boskovicích vystoupí spolu s italskými muzikanty v uskupení Hugo Race Fatalists.

Hugo Race, hudebník, producent, spisovatel a světoběžník, který již coby teenager působil v The Bad Seeds Nicka Cavea a ohromoval na australské postpunkové scéně, se později žánrově rozkročil mezi rock, elektroniku, americanu i world music, aby následně svou ekletickou směs dávkoval v četných projektech.

Vídat ho můžete v uskupeních Hugo Race Fatalists, True Spirit, Sepiatone, Dirtmusic a mnohých dalších. V loňském roce se navíc vydal i do literárních vod, o své biografii Road Series se ostatně sám podrobně rozmluvil na následujících řádcích. Letos stačil vydat už dvě alba. Spolu s houslistkou Catherinou Graindorge debutovali coby Long Distance Operators, před dvěma týdny spatřila světlo světa deska zasvěcená Johnu Lee Hookerovi. Na podzim plánuje novinku s Dirtmusic. Charismatický Australan představí v nejbližších měsících svou nejnovější tvorbu tuzemskému publiku osobně na Festivalu pro židovskou čtvrť Boskovice, kde zahraje s kapelou Fatalists.

hugoracefatalists