logo-web-festival-bce-2018

5.–8. července festival pro židovskou čtvrť

DPvJU

Čtvrtek 15:00 / Hudba

alternativa / CZ

UNI scéna v Panském dvoře

Alternativa k alternativě. Černá noční můra všech umělců. Nic pro dogmatiky. Co jste vy udělali pro slovenský romantismus?

 "Založíme kapelu a bude se jmenovat Dřevěné pytlí v jutových uhlích," pravil Pytlig, vzhlédnuv v pražské univerzitní knihovně od studia spisu Zdeňka Nejedlého Dějiny husitského zpěvu, k vedle sedícímu Uhlíkovi. Letos je to přesně třicet let. Z nespočtu možností a velkolepých nabídek, kde toto kulaté výročí oslavit, přijala skupina právě tu od festivalu Boskovice –protože k němu má odjakživa vztah, který se nerozpakuje nazvat niterným.

 Během čtvrtečního odpoledne se na UNI scéně v Panském dvoře vystřídají soubory, které členové DPVJU provozují ve svém volném čase, nejsou-li zaměstnáni horečnou aktivitou svého hlavního souboru (není divu, že některé ze zde vystupujících kapel se scházejí po několika letech odpočinku). Vrcholem oslav bude samozřejmě samotný blok DPVJU, ve kterém kromě současné standardní sestavy a repertoáru zazní i několik prastarých, dávno ze setlistu vařazených písní v podání bývalých členů.